Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do lekturze w tamtym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazja wysyłania do lektury za granicą polskich pracowników jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z ciekawości na zainteresowanie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej kierowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest optymalną formą wysłania człowieka do pozostałego świata w punktu czasowego wykonywania rzeczy w ostatnim końcu. Należy przy tymże mieć, że w całkowitym momencie w jakim człowiek realizuje własną książkę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do lekturze w Niemczech, potrzebne jest kupienie wizy Vander Elst. Stanowi toż wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji swoich pomocy w tamtym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej zasadzie może tymczasowo delegować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na rzecz co stanowiło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i zasady na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować swoich gości do lekturze w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana jest w sensie tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do lekturze w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zbiera się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie mieć zawartą umowę o rzecz lub zajęcie z Naszym pracodawcą, w układu spośród tymże wymaga być zabezpieczony i działać minimum od maja u pracodawcy, który planuje delegować człowieka do lekturze w Niemczech. Wymaga w układu spośród tym legalnie stać na gruncie Polski, mieć przyzwolenie na rzecz. Niezbędny jest dokument wystawiany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w poziomie zabezpieczenia publicznego i co ważne aby wystąpić po te listy potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie wszystkich tych tekstów jest kilka tygodni dodatkowo w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten stan jest i niezbędny aby udowodnić, że praca w Niemczech nie jest wyjątkowym celem zatrudnienia człowieka i z razu po zatrudnieniu nie pewno on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na stałe w Polsce zaś jego pozycja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy dodatkowo w ramach naszej praktyce w Polsce został wysyłany do składania swoich obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i budowaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we całych formach i sprawne kierowanie swoich gości do Służbie w Niemczech. Nasza rada jest kompleksowa – z pewnej oraz mocnej rekrutacji gości z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne oraz usługa w załatwieniu wszystkich niezbędnych w toku delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i pracy u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z pozostałego państwa UE, zaświadczenie z firmy świadczącej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w drugich siedzibach w relacje z wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy goszczący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do lekturze w Niemczech podlega przepisom w charakterze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacje z części i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej to w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak jeszcze same firmy do lekturze w których ludzie są delegowani przykładają wielką wartość do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną część wypłaty dla człowieka można wypłacić natomiast w organizacji ryczałtu czy diety czy w styl niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków pracy oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w rozmiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments