Wszystkie tajemnice prezesa PiS

Wszystkie tajemnice prezesa PiS

Mamy więc nową książkę, ujawniającą tajemnice z prywatnego życia Prezesa PiS. Powstają pytania, czy powinniśmy się tym interesować? Może tak, a może nie. Jednak warto pamiętać, że skoro mamy komuś ufać, w zakresie rządzenia naszym krajem, to powinniśmy również wiedzieć, jakim jest człowiekiem.

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński to osoba, która dość mocno dba o swoją prywatność. Mimo, że jest znanym weteranem polskiej sceny politycznej, który być może pociąga za wszystkie sznurki władzy, to jednak jego życie prywatne, jest skrupulatnie ukrywane. Nowa książka dziennikarza Michała Krzymowskiego pod tytułem „ Cała prawda”, odsłania tajemnice z życia Kaczyńskiego. Będziemy mogli przyjrzeć się bliżej historii rodziny braci Kaczyńskich, oraz ich drogę na szczyt władzy. W książce, jest wiele nieopublikowanych rozmów, zdarzeń i relacji z innymi osobami, oraz najbliższymi kobietami.

Dowiemy się między innymi, że przed katastrofą smoleńską, Jarosław miał obiecać swojemu bratu, że na pewno wkrótce zostanie premierem, co zresztą podgrzewało spekulacje dotyczące zastąpienia Beaty Szydło. Dziennikarz przedstawia prawdziwy charakter szefa partii, który wcale nie jest zwolennikiem sprośnego humoru, może mieć problemy w relacjach interpersonalnych, a najważniejszą w jego życiu kobietą – była matka. Są też, przedstawione inne relacje z kobietami, które od zawsze budziły ciekawość i różne plotki, które pojawiały się już od lat 90.

Między innymi, była to historia pewnej pani, z którą Jarosław Kaczyński planował przenieść się do Wawra, gdzie zamierzał kupić działkę i wybudować mały domek. Okazało się jednak, że szybko zrezygnował z budowania domu i rodziny, a jak powiedział jeden z działaczy Porozumienia Centrum – „Jarosław, całkowicie zdecydował się na drogę rewolucjonisty” Natomiast, wielką miłością Kaczyńskiego, opisaną w książce, była historia tajemniczej Pani muzykolog, która niestety nie miała szczęśliwego zakończenia, ponieważ ojciec dziewczyny nie dał zgody na ślub, a ukochana, założyła rodzinę z innym mężczyzną i kontynuowała swoją karierę jako naukowiec. „To była naprawdę wielka miłość, zakończona jednak boleśnie”– jak opisał w książce „Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego” – jeden z długoletnich przyjaciół Prezesa. Prawdopodobnie, chodziło tam o Annę Gruszczyńską – Ziółkowską. Inne relacje, dotyczą takich kobiet jak: Janina Goss, która była wieloletnią przyjaciółką rodziny, znającą Kaczyńskich jeszcze z czasów „dwóch takich co ukradli księżyc”, a także Jadwigą Staniszkis z którą Jarosław spędzał mnóstwo czasu, spacerując po Białymstoku i wspominając ją teraz, jako bardzo piękną kobietę. Najgłośniej jednak było o Jolancie Szczypińskiej, która oficjalnie została uznana za narzeczoną prezesa.

Czy książka odkryje wszystkie tajemnice? Być może, będziemy mogli się wkrótce przekonać o tym sami, a dodatkowo pozwoli to zakończyć wiele plotek i niepotrzebnych sugestii. Powstaje również pytanie, czy powinniśmy interesować się prywatnym życiem osób u władzy? Odpowiedzi są tylko dwie, tak i nie. Ale niewątpliwie każdy z nas, chciałby wiedzieć więcej o takich osobach, niż to co podają media. Może, moglibyśmy wówczas łatwiej podejmować pewne decyzje i trafniej oceniać – niektóre kontrowersyjne ich zachowania.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaja
Kaja
5 lat temu

Czytając ten artykuł, stwierdziłam, że muszę koniecznie kupić sobie tą książkę. Może są tam jeszcze umieszczone jakieś ciekawe informacje o prezesie PIS-u. Czy wiecie czy ta książka dostępna jest w księgarniach? A może ma ktoś do odsprzedania?