WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Za sprawą grupy radnych z klubów Dobra i Sprawiedliwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najkrótszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w niniejszej rzeczy prosił, na spotkaniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda wspominałem o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która mówi nie tylko usłudze dla niemowlęta oraz młodzieży z końca i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział dodatkowo w mało projektach charytatywnych skierowanych do twarzy najbardziej potrzebujących. – Spełnia on funkcje charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest pomocne do przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich wykorzystaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest urządzeniem dla nas, żeby mogli robić pracowania dla niemowlęta, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce zakupić po rewelacyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dostęp do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość skorzystania tych terenów do końców komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali znacznie wątpliwości. Padły pytania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego wartości uzdrowiskowej, a dodatkowo podziały na dola. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, i następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Odpowiedzenie na ten problem wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych dział, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do programu uchwały poprawkę, która umożliwia na sprzedaż działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że zajdzie w niniejszej rzeczy podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments