Wędkarski Gościno

Wędkarski Gościno

Wędkarstwo podlodowe

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak również pora roku nie jest barierą do wykonania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli dojść na lód i kontynuowanie swojego zainteresowaniach.

Wędkarski Moryń

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Że chcemy dobrać do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim stanem i parametrami z tych, łączonych w stopniu letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka wymaga istnieć wysoko krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Ale w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede wszystkim krótsze od tradycyjnych. Dotyczy zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej wylewania na droga, jak dzieje się to latem. Wymaga być natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb trwających w zbiorniku. Ważnym jest zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest kierowanie zimą żyłek kolorowych – traktowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Moryń

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające warunki i prowadzenie ryby. Zimowe błystki polecają się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w współczesnej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, by w czasie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zawiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, dawane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą traktowane są zarówno przynęty jak również zanęty o dobrym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest istotnie większa niż w stopniu letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze że stawać się naszym przyszłym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Moryń

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments