Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

10.995.926,83 zł będzie jeść przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na dowodzie od pętli autobusowej na trasy Grzybowskiej do skrzyżowania z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w obecnej sprawie podpisano w siedzibie starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, zaś przy osiedlu Bałtyk natomiast w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze określonym uwzględnieniem restauracje i wsparcia krawędzi jezdni. Modernizacja obejmuje i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Ważna i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem gładkim i niskim poboczem, rowem oraz pasem zieleni od będącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i mimo zatok autobusowych zaprojektowano miejscami z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Zgodnie ze złożonym wnioskiem, przebudowa będzie wieloletnia i zacznie się w roku 2019,a zakończy w roku 2021. Generalnym wykonawcą funkcji będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z programem całkowity termin skończenia prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments