Turystyka Dygowo

Turystyka Dygowo

Turystyka - szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

W obecnych dwóch dekadach wyraźnie poprawiłyby się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się dużo dobrze zwolenników turystyki aktywnej, którzy odwiedzają miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal zajmują się wielkim powodzeniem, ale zajmuje to także jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy przynajmniej na Suwalszczyźnie czy w przestrzeniach Mrągowa. Wzrosła też część osób poszukujących mniej atrakcyjnych osobliwości, ukrytych w odleglejszych zakątkach Polski.

Turystyka Barlinek

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców szlaku było przeprowadzenie go mniej zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w jedne otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze znajdują się również interesujące zabytki.

Szlak ma około 1800 km i realizuje się w Elblągu. Wiedzie potem na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i popularnymi mostami w Stańczykach.

Nadal są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Społeczny i malownicze Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Przychodząc do Białegostoku jedna z jego nitek przechodzi w zakresu Łomży. Dobrze na ulicy przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Barlinek

Co kilkadziesiąt kilometrów na szlaku Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie tylko wzdłuż granicy

Nie tylko wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są toż po prostu granice województw, gdzie nie zlokalizujemy na ogół wielkich miast. Przypadkami potrafi być Wielkopolska i Łódzkie.

Nadal do pomieszczeń mniej zatłoczonych, jednak za to szczególnie malowniczych zaliczyć można Kaszuby i okolice północnej Odry.

Część z nas wydobywając się w głowy jest na nauki Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o dużo bardziej estetyczne są Sudety. Bieszczady oraz nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez pełny rok czekają na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych domów na Szlaku Orlich Gniazd, poruszający się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co najmniej kilkanaście, nawet w Ojcowie lub Pilicy.

Turystyka Barlinek

Warto natomiast mieć na pomocy powiedzenie, że „pod latarnią jest zazwyczaj najciemniej” i wybrać się momentem w strefy wielkich metropolii. Tam jeszcze mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Barlinek

Zachęcamy do odwiedzin serwisu mającego się inwestowaniem w gospodarkę na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments