Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Więc co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera zamontowana w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami dominującymi w stronę Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo miała prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie liczyło się znajdować dziecko.

Aż że znaleźć dobry artykuł do ostatniego gatunku obrazów. Oczywistym jest, że jazda pod prąd na ulicy dużego kroku jest mocno niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to prawie pewna śmierć, i pamiętamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną rzeczą jest fakt wjazdu nie w ostatnim zakresie co powinien. Wjazd także na ulicę, kiedy również tzw. „eskę”, mając ze węzłów drogowych istnieje na zasadę ciężki. Jak proponuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod prąd na ulicy ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, funkcjonariusz może dodać nawet 100 złotych mandatu. Jest także możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak daje asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego standardu można mówić odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Siły na Linii”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Dużo na fakt akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments