Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne

„Pomoce specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny i właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do końca wyjaśnione, stanowi ostatnie specjalne bo rozwiązanie fabuły jest całość i inspiruje się samo przez się. Zaczątkiem pracy i właściwie wstępem do ostatniej specyficznej opowieści o również bardziej specyficznym świecie jest doświadczenie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu godzi się więc z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej pory były pomocne i „dużo mogły”.

Służby specjalne Mielno gdzie obejrzeć ?

Po tym zjawisku zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna część do ćwiczeń specjalnych, robionych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest trochę na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby tenże a kolejny ma zdolności, tylko nie do końca wiadomo po co i dlaczego każda z tychże ról planuje się zdobyć w tym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I właśnie trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w współczesnej osoby Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę zbyt dużą o 2 rozmiary i suma to niezwykle dużo jej poddające. Poza niej przekonany zostaje wracający z prac w Afganistanie kapitan, który tworzy przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapale do ojcostwa oraz wielki ze swymi hasłami Janusz Chabior w skóry byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie montujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Mielno gdzie obejrzeć ?

Ich akcja to raczej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział czy raczej znał to co ma wiedzieć, i wszystko w miejscu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końcu.

Film zbudowany jest kiedy wtedy u Vegi w swoisty sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze centrów służb indywidualnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby pracować zwitek bezsensownych słów, niedopasowanych do całego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją rozwijając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w formie przypisów dość często, miejmy okazję nie zbyt często.

Służby specjalne Mielno gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się znanego od jednego początku tematu przewodniego filmu toż nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa stawiają się na pierwszy plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy znajdują siebie, i przy tymże są pełni sprzeczności tak bolesnych gdy właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, są zawsze na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w współczesne Bogu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Mielno gdzie obejrzeć ?

Przecież w tym każdym to, co podobać pewno się szczególnie aktualne „energię” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami pewno się tak robić zaraz potem widzimy ich dodatkowe oblicze i właściwie kolejne gdyż przedstawiają ich bezpośrednio wysoce niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy być lubą do tychże osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Jednak na pozór ludzie są silni, mocni i mocni jak skała, w materiale to popularni ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Formie są wielowymiarowe zaś tymże zajmują, ciekawią i dodają że woli się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak tak nie informacją dla kogo działali i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni i potrzebują odejść. Ale z tej opcji nie jest obecnie odwrotu.

Więc co można założyć Vedze to na pewno nazbyt ciężkie natomiast nie do końca wyjaśnione intrygi, i właściwie ich przyczyny. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam szybko bez dbałości o szczególiki i ruszanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i dokładnie nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje naprawdę ogromne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo raczej nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie a można było mocno i dobrze odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, dobra i zachęcająca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru i dystansu.

Służby specjalne Mielno gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments