Skazani na Shawshank cały film lektor

Skazani na Shawshank cały film lektor

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które może wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po zobaczeniu tego obrazu chce się widzieć go jeszcze za wszystkim razem, kiedy tylko sprowadza się okazja. Istnieją tacy, co myślą, że nie odda się skopiować dzieła doskonałego jakim jest powieść Stephena Kinga i do tego wręczyć jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank za darmo

Film Franka Darabonta przylega do tych dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu działanie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z treścią. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o uczciwość i sprawiedliwość. Ta jedyna jest tłamszona, ale kiedy jednak zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film wspomina o małym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy był wszystko, o czym mógł chcieć młody człowiek. Proces jest mocny, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Sposobie w nim uważają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze większych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady występujące w więzieniu, a co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy czuli się z czarnoskórym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank odbywa się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co stanowiło nieprzewidywalne, a co wyraża swoje piętno na bohaterach dodatkowo w oryginalni sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która przeżyła w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która prowadzi system w świecie zdeprawowanym i starym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim stanie jest jeszcze, jak inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu życia za kratami. Przyjmuje się z ostatnim poziomem rzeczy, a nie wydaje się zniszczyć. Na celu filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, jakie nie mówią tego co narzekamy na ekranie, ale jakby są własnym życiem i osiągną dostać w świadomości bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments