Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

30 listopada zatrzyma się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze miasta będą widoczne po raz ci w obecnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na dobrą przerwę, w momencie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Jak uczy firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w obecnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi istnieli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na wszystkim rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w zbliżającym się do tyłu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o inne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już moment na zimową przerwę, jaka stanie zastosowana na stworzenie infrastruktury do nowego etapu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego ogromna sławę wśród ludzi oraz gości jest wielka. Wydłużenie wolnego czasu stosowania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy karty to tylko Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i posiadania z alternatywnych źródeł transportu zawsze było i będzie celem. Rower Miejski doskonale spełnia swoją wartość – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszystek bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w obecnym roku wynosił 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z stylu w porach 15:00 – 19:00, kiedy podchodziłoby do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W skali tygodnia podział układa się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Najogromniejszym zainteresowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w dzisiejszym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej pory zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w dzisiejszym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu przygotowali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Na wczesnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został także rozszerzony o kolejną stację i pozostałe 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest aktualnie samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można korzystać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments