Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Radny Dobra i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na własnym wyglądu Fb daną o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten okres rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak pisze samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zlikwidowane i wkrótce będzie zlikwidowane” – taką daną podał na własnym wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez ostatnie 4 lata nie był pobudzany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Kiedy się dowiedzieliśmy ze źródeł dopuszczonych do tego obozu władzy wszystko było uzależnione od mojej swej decyzji działania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby obecnie potrzebne. Za żadne korzyści wcale nie przejdę do rządzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to znają także nie mają mi za złe”.

Do historie zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Absolutnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na problem jego przyjścia z klubu Dobra i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w punkcie ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sum:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, iż nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na problem jego przyjścia z klubu radnych Dobra i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które dokonało się w maju br., nie brał udziału w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w myśli uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK były do tyłu sierpnia 2019 (spotkania odbywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było połączone z jego wystąpieniem z ruchu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” powstał w maju br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego mowy w punkcie ochrony mojego prawego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Miasta o wsparcie finansowe wykonywanej przez siebie działalności. Jednak z wskazówki na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały odbywać się z zachowaniem odpowiednich procedur. Wszelkie sprawy ze karty Miasta, w współczesnym takie jak ewentualnego zakup publikacji przygotowywanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z całą odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był ciekawy jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z wskazówki na działające przepisy przekazać nie mogło. Dodam, że ta propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z pozostawieniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła stać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z pozostawieniem na duże oferowania na myśl miasta także jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne pytania i zdobywa w ten rada materiały z budżetu – na realizację zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w liczbie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments