NIE MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI PEWIEN POWÓD

NIE MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI PEWIEN POWÓD

SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

Najnowsze dane dotyczące ilości osób pod kwarantanną na placu miasta i powiatu zadziwiają. Według danej podawanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, zaś w powiecie 10 osób ludziach tej technologii. Czemu jest ich właśnie mało, skoro statystyki w świecie rosną?

– Nie władamy w centrum obecnie ani jednej osoby, która od momentu zamknięcia granic oficjalnie powróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, które w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą koniecznie odbyć kwarantannę. Pokazuje się, iż w polskim mieście, do ostatniej pory, takiego sukcesie nie było. – Wszelkie dane otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do końcu przed zamknięciem granic, część nadal pewnie czeka na ścianie – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że osiedle jest sporządzone na przyjęcie ogromniejszej wartości osób, które musiałyby przejść kwarantannę, zaś nie potrafiły jej wykonać w bloku; na taką sytuację zorganizowano m.in. pomieszczenia w jednym z ośrodków.

Te role, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą odbywać, choć taka, jak podkreślamy, jest zalecana.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments