KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

O północy Polska przywróciła kontrole na pełnych granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wpływać cudzoziemcy. Na ten poziom kontrolę graniczną wprowadzono zarówno w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie absolutnie w skierowanych do ostatniego miejscach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ściany będzie dopuszczalne jedynie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni i na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie rozwijana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie stosownie do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w związku z wystąpieniem dużego ryzyka dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie produkować zadania przy zachowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe i we współdziałaniu z Władzą i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co wtedy wypowiada w działalności dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby zajmujące stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy będące prawo stałego lub czasowego pobytu na pola RP; cudzoziemcy będący należeć do lekturze na pola RP tj. cudzoziemcy odpowiedni do prowadzenia rzeczy na takich samych zasadach co obywatele polscy; posiadający pozwolenie na pracę, pozwolenie na pracę sezonową, poinformowanie o powierzeniu pisania pracy cudzoziemcowi na pola RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na pola RP, w systemie znanym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments