Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby razem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do ostatniego, że cena uzdrowiskowa powinna zostać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta stanowi w stopniu uzyskać około 30 milionów złotych. Jak podkreślała A. Mieczkowska, to tyle samo ile ma subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i własna miałyby zostać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta docierała do Ogrzewania Funduszu Promocji Turystyki, gdzie występował podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że była opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dzielone byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tego nie wiadomo.

Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła również chęć rozmów z parlamentarzystami naszego kraju wszystkich możliwości. Dlaczego cena istnieje rzeczywiście ważna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe podawany jest szereg obostrzeń. W jednym Kołobrzegu, strefa Zaś to jedna czwarta powierzchni miasta, na jakiej nie można odnaleźć żadnego przemysłu. To też obostrzenia dotyczące medium oraz słabszy przychód z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować wszystkie te obrazy. Jeśli pieniądze z ważnego funduszu zostaną oddane na co innego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu oraz innych polskich uzdrowisk. Na razie to dopiero projekt. Który będzie dalszy los tego zapisu tzw. Białej Księgi, będziemy świadczyć na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments