Ekologiczne meble na wymiar w odważnych kolorach? Poznaj trendy na 2021 rok

Ekologiczne meble na wymiar w odważnych kolorach? Poznaj trendy na 2021 rok

Ekologiczne meble na wymiar w odważnych kolorach? Poznaj trendy na 2021 rok

Przyroda jest ważna w naszym codziennym funkcjonowaniu – to w końcu dzięki niej mamy tlen, którym oddychamy. Istotne jest, aby się z nią jednoczyć i prowadzić ekologiczne życie. W tym celu ludzie podejmują różne kroki – zarówno te mniej, jak i bardziej widoczne. Jeśli jesteś właśnie na etapie urządzania domu lub planujesz mały remont, jest to idealny czas na pomyślenie o naturze. Zdecyduj się na ekologicznie meble na zamówienie i pokaż, że żyjesz w nurcie eko!

Ekologiczne meble na wymiar – czym tak naprawdę są? 

Wybór odpowiedniej kolorystyki do naszego wnętrza jest niezwykle ważny. Z jednej strony wpływa on na wygląd pomieszczenia. Dzięki dopasowanym barwom czy wzorom możliwe jest osiągnięcie pożądanego stylu: rustykalnego, nowoczesnego, glamour itd. Z drugiej strony dobrze dobrane kolory mogą pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie – pomogą wesoło zacząć dzień i spokojnie go zakończyć. Mówiąc o kolorystyce, nie powinniśmy ograniczać się jedynie do ścian czy dodatków. Kluczowe są też meble, ponieważ to one umożliwiają sprawne i wygodne funkcjonowanie. Obecnie ciekawą opcją są drewniane meble na wymiar. Zapewniają one bliskość z przyrodą. Sprawiają, że wygląd pomieszczenia jest bardziej naturalny, nieprzytłaczający. Dobrze sprawdza się w tym przypadku bambus, który jest mocny, trwały i wytrzymały.

Ekologiczne meble na zamówienie – jakie kolory wybrać?

Decydując się na drewniane meble na wymiar, należy mieć świadomość, że w tym przypadku również można mieć wpływ na ich kolor. Warto więc zdecydować się na odważne kolory, przy czym określenie „odważne” nie oznacza mocnej fuksji czy ognistej czerwieni. W tym przypadku zależy nam na odcieniach naturalnych, kojarzących się z przyrodą. Drewniane meble na wymiar idealnie skomponują się z zielenią i czernią. Barwy te mogą znaleźć się na frontach meblowych, z kolei boki szafek mogą pozostać w naturalnym odcieniu drewna lub na odwrót – wszystko zależy od woli i wizji zamawiającego. Ciekawe zestawienie z drewnem stworzy też ciemny brąz lub przeciwnie, nieco jaśniejsze kolory: pudrowy róż, beż i biel.

Jakie dodatki pasują do ekologicznych mebli na zamówienie? 

Pomieszczenie urządzane w duchu eko nie może zostać bez żywych dodatków, ponieważ będą one dobrze współgrały z ekologicznymi szafkami na wymiar. Kolorowe kwiaty rozweselą pomieszczenie. Zielone rośliny z kolei uspokoją wnętrze, a przy okazji nas samych. Podczas wyboru krzewów, jakie miałyby znaleźć się w naszym wnętrzu, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, jednak najważniejszą kwestią jest oświetlenie. Bez tego krzewy nie przeżyją, ponieważ zablokowana będzie możliwość przeprowadzania fotosyntezy, czyli procesu niezbędnego im do przetrwania. Istotne jest też zadbanie o odpowiednią ilość miejsca, które przeznaczone będzie dla kwiatów. Jeśli będzie go niewystarczająco dużo, zdolność wzrostu roślin może zostać upośledzona. Organizacja tego jednak tylko z pozoru wygląda na skomplikowaną. W rzeczywistości plusy posiadania żywych roślin w domu czy mieszkaniu zdecydowanie górują nad wszelkimi utrudnieniami, związanymi z ich adaptacją.  

Budżetowa alternatywa dla drewnianych mebli na wymiar

Kiedy nie możemy pozwolić sobie na ekologiczne meble na zamówienie wykonane z drewna, warto przemyśleć opcję alternatywną. Jeśli zależy nam na samym wyglądzie, sprawdzą się tutaj materiały drewnopodobne, które wzorem często nie różnią się od prawdziwego drewna. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby elementy były dobrej jakości. Zwłaszcza jeśli mają być one wykorzystane w pomieszczeniach o dużej wilgoci – jak łazienka czy kuchnia. Aby temu zapobiec, wystarczy podczas projektowania mebli na wymiar porozmawiać z wykonawcą, na czym najbardziej nam zależy. Ten z kolei, bazując na swoim doświadczeniu, doradzi, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Załącznik:
alternatywa-dla-drewnianych-mebli-na-wymiar.jpg

Bliskość z naturą dzięki ekologicznym meblom 

Podczas urządzania danego pomieszczenia warto myśleć przede wszystkim o sobie. O tym, czy będziemy się w nim dobrze czuć i jakie rozwiązania to umożliwią. Drewno, odpowiednie kolory, a do tego kwiaty i rośliny stworzą niebanalną, ciekawą i ciepłą aranżację. Zastosowanie przedstawionych przez nas pomysłów zagwarantuje, że Twój dom będzie wyglądał na oazę spokoju, a przebywanie w nim okaże się czystą przyjemność. 

Przygotowanie artykułu:
Artykuł został opracowany przy współpracy z Meble Mistrz – producentem specjalizującym się w meblach na wymiar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments