Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to kluczowe założenia rewitalizacji przestrzeni otwartych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski poda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w tej potrzebie podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską i wyposażenie celów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a ponadto oświetlonego i ogrodzonego boiska.

– Nowa infrastruktura działać będzie naszej społeczności do unii zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i zapewni bardziej dobrą formę spędzania czasu wolnego, np. na gorącym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na założeniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze powstają z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w warstwie fizycznej, finansowej i społecznej ubogich społeczności i obszarów publicznych i wiejskich”.

– Środki na wdrożenie żyć są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych działań w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wtedy to plan kolei w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł skorzystać z poradzie UE ze względu na wybranie dostępnej alokacji. Już się to udało, z czego daleko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments