Doradztwo podatkowe Dębno

Doradztwo podatkowe Dębno

podatek

Oto drugi z kolekcji artykułów dotyczących kolei w własnym prawie w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Pyrzyce

Koleje w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedyne z powszechnie używanych walut internetowych. Bawią się one wyjątkowym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część kolei jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie szybko składanie corocznych deklaracji w Tytule Skarbowym. Już w młodzieńczym roku spośród tego ułatwienia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety więcej produkcji będą delikatny firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i prowadzenie firmy

Zmiany, które złapały się w ustawie o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo szybko będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z nowego roku mają przenieść swój skarb do całkiem innego państwa, będą musiały opłacić podatek o firmie exit tax. Dla większości kobiet będzie on liczył 19%. Dodatkowe koszty poniosą oraz osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Poprawiłyby się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wypełnić kilka innych obowiązków oraz dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym punktem w niniejszym sukcesie może wykazać się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która mieć musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie mniej opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Trudniej będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą też ci przedsiębiorcy, jacy będą wymagali sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe stawki ZUS

Składniki ZUS dla kobiet prowadzących kampania gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie obecne chwila więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Tworzy toż zysk na dużo świadczeń, które w roku tym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Pyrzyce

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments