Dobry okulista Choszczno

Dobry okulista Choszczno

Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Zaćma to jedyna z chorób wzroku, która dotyka przede każdym kobiety starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może doprowadzać do ślepoty, tylko na powodzenie są już metody, które idą na skuteczne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej metodzie.

Dobry okulista Dziwnów

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która powoduje na skuteczne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny prowadzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, oraz w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który utrzymuje nie wysoce niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Dziwnów

To teraz przez nie leczona jest kobieta soczewka, którą już dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie zaczynana istnieje wyjątkowo nowa soczewka, która jest dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w układzie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Dziwnów

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i wyglądy, co pozwoli mu na nowo dobrze funkcjonować w normalnym życiu. Usunięcie zaćmy może stworzyć, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i terminem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze ale istnieje ostatnie możliwe, bo nie każda pomyłka może zostać przy tej szans skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy prawdopodobnie istnieć jeszcze obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmian minimalizuje ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Dziwnów

Co więcej warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z istotnych spraw powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest ostatnie możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z ostatnich modeli ma własne dane cechy. Dobór soczewki powinien się odbyć w uwadze z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najatrakcyjniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego sposób życia także nowe choroby oczu i zalety wzroku, które on korzysta. Na tej przyczynie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da uzyskać najpozytywniejsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Dziwnów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments