„CHWILA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CHWILA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„GODZINA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na pytania dziennikarzy w niniejszej rzeczy odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent świadczyła o przygotowaniach miasta na najpodobniejsze dni i zabezpieczeniu mieszkańców w ról dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła też o szukaniu odpowiednich rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które od poniedziałku nie będą uczęszczać do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Stąd i mamy wzmożone kontrole straży miejskiej i władz w obecnych miejscach, w których mogą gromadzić się młodzi ludzie. Wszystko po to, żeby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centrum. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak rozwiązań do migracji osób z pozostałych państw, zwłaszcza tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Stanowimy w stałym kontakcie z częścią turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po dokonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze prosili nie tylko o to, czy jego nieobecność nie wpłynie na zmniejszenie działań sztabu, lecz również o ocenę moralną takiego podejścia. – Na myśl i złożenia nadejdzie czas, i dajcie mi państwo dziś na następne reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie wymagał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments